Youradio

Menu

 
Rok založení 2008
Doba existence 10 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
Web skupiny www.billybarman.sk/
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Billy Barman"
Nej skladba "Traja"

„Jsme traja,“ zpívá bratislavská kapela Billy Barman. Jozef Vrábel a Juraj Podmanický jsou však ve skutečnosti jen dva. Na hudební scénu loni vyplázli Modrý jazyk, který hovoří nenáročnou popovou řečí s občasnou příchutí rock´n´rollu. Tento styl komunikace se kapele začal vyplácet hned u eponymního EP z roku 2008 - písniček se chytila rádia a usnadnila Barmanům vstup na scénu.

Dlouholetí kamarádi z dětství založili skupinu u jednoho z nich na chatě. Slovenská scéna je podle nich sice v útlumu a mladé talenty mají prý problém prorazit, raketový start Billy Barman ale jejich tvrzení popírá. Za svůj úspěch prý vděčí obětavému manažerovi, po němž se sestava jmenuje. Ode dne, kdy se jejich klip Introvert objevil na televizních obrazovkách, nepřestala dvojice pracovat. Byla nominovaná na cenu posluchačů Rádia FM nebo na ceny hudební televize Musiq1 a v současných hitparádách šplhá výš a výš.

http://www.youtube.com/watch?v=ZeOubAzan8A

Hudební vzory Pearl Jam, Nirvana, 2 Unlimited, Roxette a Culture Beat by odkazovaly na zcela jiný žánr, než jakým se Billy Barman prezentují. Tihle Slováci sice zpívají o divokých, nikam nevedoucích večírcích, do bezhlavého rock´n´rollu nebo diska ale mají daleko. Spíš by se řeklo, že hrají „také hezké pesničky“.

Na kytarách zkrátka závislí nejsou a ve své hudbě je do budoucna chtějí ještě utlumit. Ostatně už v minulosti se proslavili husarským kouskem - své druhé EP nahráli se živým symfonickým orchestrem Bogdan Mlčkov Orkestar. Vystoupení po boku těchto Bulharů, jehož živý záznam přenášela slovenská rádia, publikum vidělo na festivalu Pohoda. Na českém Rock For People a Colours of Ostrava vystoupila formace už bez doprovodu.

Před vydáním Modrého jazyka někdo vypustil fámu o rozpadu kapely a samotní členové tyto drby s radostí živili. Později přiznali, že v té době skutečně problémy měli, fabulace se ale stala oblíbenou historkou. Billy Barman se zkrátka neberou příliš vážně, a možná právě proto úspěchem v klidu proplouvají.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Dýchajúce obrazy

Dýchajúce obrazy

Rok vydání: 2016 Songů: 2 Vydavatelství: Slnko Records
 
Album Modrý Jazyk

Modrý Jazyk

Rok vydání: 2013 Songů: 11 Vydavatelství: Championship Records
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno