Youradio

Menu

 
Rok založení 2004
Doba existence 14 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny www.alvik.cz/
 
Žánr Pop, Jazz, Electro
Přehrát náladu "Alvik"
Nej skladba "Your Name Here"

Jeden člen kapely má rád jazzové improvizace, další pop, zvukař zase vyrostl na soulu a R´n´B. Že z takové kombinace nemůže vzniknout nic jiného než dort podle receptu pejska a kočičky?

Tak to jste asi ještě neslyšeli novou desku Your Name Here elektro-jazzové kapely Alvik, jejíž duší je americká zpěvačka Anya Stuart.
Anyin hlas v určitých momentech, například v introvertní skladbě Late Leaves, připomíná Lou Rhodes z Lamb, jinde zase zvoní tak jasně, jako kdyby zpěvačce zrovně začaly letní prázdniny; stačí si poslechnout příjemně popovovou akustickou klipovku Impression a podzimní splíny jsou rázem pryč.

Poslechněte si Alvik v YouRadiu

"Sídlo" má sice tahle mltikulturní skupina v Praze (z Česka jsou bubeník Mishan, dechař Bharata a kontrabasista Petr), nicméně Anya Stuart žije v současné době žije v Paříži a klávesák Audum pochází z Norska. A jméno Alvik? To značí část hlavního města Švédska Stockholmu.

Žánrově se deska, již kapela složila v podstatě přes e-mail a další média, díky nimž můžete komunikovat s lidmi na druhé straně Evropy, pohybuje právě mezi popem, jazzem a jemnou elektronikou. Optimální kombinace pro domácí poslech u sklenice vína.

http://www.youtube.com/watch?v=LcpIAZnybLQ

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Your Name Here

Your Name Here

Rok vydání: 2012 Songů: 11 Vydavatelství: Little m
 
Album Breathing Geometry

Breathing Geometry

Rok vydání: 2004 Songů: 10 Vydavatelství: Quazi Delict Records
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno